Dünya, Kadın

Enternasyonalist devrimci Paola yoldaşı kaybettik

Avrupa Tutsakların Sesi Platformu (TSP) tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden devrimci yazar ve aktivist Paola Staccioli’nin önemli bir kayıp olduğu vurgulandı.

Roma yakınlarında bulunan Prima Porto Mezarlığı’nda defnedilen devrimci yazar, yoldaşları tarafından düzenlenen törenle, enternasyonal ve İtalya direniş marşlarıyla uğurlandı. Kızıl bayrağa sarılı tabutu başında Paola için toplanan yoldaşları enternasyonal marşını seslendirdikten sonra bir konuşma yaptı. Konuşma “Seninle yaşadığımız ve savaştığımız için mutluyuz güzel savaşçı.. Çünkü ateş sönmez. !” sözleriyle son buldu.

TSP tarafından yapılan açıklama şöyle:

Avrupa Tutsakların Sesi Platformu (TSP): Acımız büyük, Paola yoldaşı kaybettik

Değerli Paola yoldaşı kaybettik. Devrimci tarihi sırtına almış, özellikle kadın özgürlük mücadelesini bilince çıkarmış, bu konuda kitaplar yazmış değerli bir yazarı yitirdik.

Avrupa’da devrimci, direnişçi ve dayanışmacı bir militanı ölümsüzlüğe uğurladık.

Onu Kızıl Yardım Örgütünün toplantısında tanıdık. Umut, mücadele ve direnişi temsil eden güleç yüzünü asla unutmayacağız.

Paola yoldaşı Enternasyonal çalışmalarından tanıyoruz. Hasta olduğu halde umut, direnç ve mücadele taşıyan bir yıldız gibiydi. Yoldaş sıcaklığı ve tebessümü ile hastalığını unutturuyordu.

Paola çalışmalara güç ve enerji katarken Avrupa’nın devrimci tarihini güncele bir basamak yapmanın emekçiliğini yapıyordu.

Paola yoldaş, devrimci çalışmasıyla, her alandaki katkılarıyla, bıraktığı eserleriyle ölümsüzleşti.

Paola yoldaşı, Türkiye Kürdistan ve dünya halklarına taşıyacağız. Bundan sonra Paula halklarımızın yeni doğan çocuklarına yeni bir isim olacaktır.

Paola yoldaş, bizim mücadelemize güç veren bir yoldaştı. Avrupa’daki devrimci dayanışmanın direnç çiçeği, Enternasyonal bir yoldaş olarak ölümsüzleşti.

Devrim anıları yol gösterecektir. Saygıyla anıyoruz

Avrupa Tutsakların Sesi Platformu

(Aveg-Kon)

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »