Güncel Haber

Gökhan Güneş için Çağlayan Adliyesi önünde eylem

Haber Merkezi: 20 Ocak’ta çalıştığı işyeri önünden polis tarafından kaçırılan ve o günden beri kendisinden haber alınamayan Gökhan Güneş’in ailesi Çağlayan Adliyesi önünde eyleme başladı. 

Eylemde konuşan Gökhan Güneş’i annesi Nazife Güneş, “Kızlarım kardeşlerini istedikleri için gözaltında. Bu suçsa gelin ailecek öldürün bizi. Ama Gökhan’ım neredeyse çıkarın ne yapmak istiyorsanız yapın. Yeter ki Gökhan’ımı verin bana. Ben Gökhan’ımı istiyorum. Benim yavrum nerede?” dedi.

“Sorumlusu devlettir”

HDP Milletvekili Musa Piroğlu, “Teknolojinin devletlerinin denetim mekanizmasını bu kadar geliştirdiği bir dönemde, insanların bindiği otobüsten indiği durağa kadar yürüdüğü her adımın devlet tarafından görüntülendiği bir dönemde, telefonların dinlendiği, her sokakta mobesenin olduğu bir dönemde, sokak ortasında bir insan kaçırılıyor ve hala bulunamıyorsa ve devlet hâlâ sessiz kalıyorsa bunun arkasında devlet vardır. Biz gözaltında kaybetmenin ne anlama geldiğini biliriz. Gökhan’ı aramak bu ülkede muhalif güçlerin görevidir. Gökhan’ı bulana kadar sessiz kalmayacağız. Gökhan’ı istiyoruz, alacağız” diye konuştu.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »