Dünya, Güncel Haber, Ölümsüzlerimiz, Perspektif

Hindistan – KP(Maoist) Şehitler Haftası Açıklaması

Hindistan Maoist Parti CC’den Şehitler Haftası Açıklaması

Yoldaşlar, Devrimci Kitleler

İnsanlar için bir hayat sermek Himalayalar’dan daha ağırdır. Sömürücü sınıflar için ölmek tüyden daha hafiftir. Hayat insanlar için en değerlidir. Komünist Devrimciler kendilerini tamamen toplumsal devrime ve halkın çıkarlarına adamaktadırlar. Her şeyi ve hayatlarını da adamak için güçlü bir amaç ile çalışırlar. Her büyük değişiklik fedakarlık ister. Sınıf mücadelesi tarihinin fedakarlıklar tarihi olduğu kadar, toplum tarihinin sınıfların oluşumundan bu yana sınıf mücadelesi tarihi olduğu da bir gerçektir.

Ülkemizde, büyük Naxalbari Silahlı Köylü mücadelesinden bu yana, son 50 yıldır Yeni Demokratik Devrim sürecinde, üst düzey liderlikten başlayarak aktivistlere ve devrimci insanlara kadar 15’000 e yakın kişi değerli hayatlarını ortaya koydu. Partimizin kurucuları, büyük liderler ve öğretmenler, şehitler Yoldaş Charu Mazumdar, Yoldaş Kanhai Chatterjee’nin formüle ettiği Uzun Süreli Halk Savaşı yolunda amaçlarına ulaşmak için canlarını feda ettiler. Temmuz 2016’dan Mayıs 2017’ye kadar 205 yoldaş ve devrimci kitle, ülke çapındaki faşist, çok yönlü saldırı, insanlara karşı savaş – ʹOperation Green, Hint egemen sınıflarının topyekun destekle ve başta Amerikan emperyalistleri olmak üzere emperyalistlerin istikametinde yoğunlaşmalarına karşı değerli yaşamlarını ortaya koydu. Şehit olan yoldaşlardan ikisi MK’nden yoldaş, 131’i Dandakaranya, 27’si Bihar-Jharkhand, 35’i Andhra-Odisha sınırından, 6’sı Odisha’dan, 1’i Telangana’dan, 2’si Batı Bengal’den ve 1’i Batı Ghats’tan. Bunların 54’ü kadın kadro ve köy kadını.

28 Temmuz, Yoldaş Charu Mazumdar’ın şehadet günüdür ve binlerce peopleʹs kahramanın anıldığı gündür. Partinin Merkez komitesi, Naxalbari’nin yıldönümünde, son bir yıldaki kayıplarının ve son 50 yıldaki şehitlerin 28 Temmuz*’dan 3 Ağustos’a kadar Şehitler haftası için büyük ölçüde kampanya çağrısı yapıyor.

Son bir yıl içinde, Hint Devrimi liderlerinin, MK üyesi ve Polit Büro Üyesi Yoldaş Narayan Sanya’nın (Vijayda) (80), MK’dan Yoldaş Kuppu Devraj’ın (Ramesh, Yogesh) (62) ölümü, devrimci hareket için onarılamaz kayıptır. Yoldaşlar Devraj ve Ajiths, 24 Kasım’da kerala’daki Neelambur ormanlık alanında ʹOperation Brahmagiriʹ kapsamında gözaltına alındıklarında, ağır işkence gördüklerinde ve vurularak öldürüldüklerinde ağır hastaydılar ve Kozhikode’ye gidiyorlardı.

Yoldaş Narayan Sanyal, kanser nedeniyle son nefesini Nisan ayının 16’sında Kolkata’da verdi. Bölge Komitesi Üyeleri – Bihar-Jharkhand’dan Kıdemli Yoldaş Raghunath Mahato ve Yoldaş Asish Yadav, Batı Bengal Yoldaşı Himadri Roy (Somenda, Bighanda), Andhra Odisha Sınırından Yoldaş Prasad ve Daya, Batı Ghats Yoldaşı Ajitha (Kaveri) şehitler arasında. Şehitler arasında – Bölge Komitesi üyesi Yoldaş Sangram Murmu (BJ), Bölge Komitesi üyeleri Yoldaşlar Prabhakar, AOB’den Kiran, Yoldaşlar Prensi (Şirket-1, ERC), Suday (Merkez Bölge), Yatin (Koel-Sankh), Sailesh, Bihar-Jharkhand’dan Ajit Yadav, Yoldaş jagath (Batı Bastar), Pali (Darbha), Kailash (EBT) Alt Bölge komitesi üyesi Yoldaş Nagendra Yadav (BJ), 33 Alan Komitesi üyesi/Müfreze Parti Komitesi Üyeleri (PLGA Mangası/Bölümü, Müfreze Komutanları ve Komutan Yardımcıları) 4 GPC ve RPC üyesi, 8 Halk Milis Komutanı, 7 lider ve Kitle Örgütü aktivisti, PLGA, Halk Milis savaşçıları, Parti aktivistleri, sempatizanlar ve devrimci halk. İki yoldaş, sağlık sorunları ve hapishane yetkililerinin ihmali nedeniyle hapishanede şehit edildi.

Şehitlerin çoğu, Budhanadi (Koel-Sankh, BJ) ve Thelam Tumnar’daki (Batı Bastar, DK) gibi düşmanın sahte karşılaşmalarında, gizli operasyonlarında ve pusularında hayatlarını ortaya koydular. Karşı devrimci katil çete TPC’nin BJ’li Palamu’daki saldırısında üç silah arkadaşı şehit oldu. AOB’den Ramguda ve BJ’den Budhanadi’deki karşılaşmalarda liderlik yoldaşlarımız ve gerilla kuvvetlerimiz kahramanca savaştılar, hayatlarını ortaya koydular ve Parti liderliğini ve kadrolarını kurtardılar. BJ Yoldaşlar Prens ve Suday’ın Sondaha pususunda; DK Yoldaşlar Anıl’daki Burkapal pususunda (PI24 Komutanı, Darbha), Ravi (Charla LOS Komutanı, Khammam, Telangana) Para-askeri güçlere karşı büyük bir cesaretle savaşırken şehit edildi. Yaşlılık, sağlık sorunları ve yılan ısırması nedeniyle çok az sayıda silah arkadaşımız daha şehit oldu.

Kadın kadrolar arasında -Kıdemli parti aktivistleri Yoldaşlar Mamatha ve Latha (Bharathi), Üyeler Budri, AOB’den Manjula (Ungi), Yoldaşlar HemlaAngu (Güney Bastar), Ramsila (RKB), Sukki, Darbha’dan Jogi, Jagbathi Yadav (Sony), EBT’den Rajbathi, BJ’den Koel-Sankh’ın Anupriya’sı ve diğer yoldaşlar çeşitli karşılaşmalarda kahramanca mücadelelerinde şehit oldular. Kadın Yoldaşlar Hemla Anju, Podiyam Sukki, Doodhi Guddi, Ratna, Adame ve köy kadınları Jyothigavade ve Hemla Sukmathi polis tarafından yakalandı, toplu tecavüze uğradı ve öldürüldü. Bu yamyamlar, bazı kadın yoldaşları öldürdükten sonra özel yerlerini insanlık dışı bir şekilde kestiler.

Tüm şehitler, Yeşil Av Operasyonu’nun üçüncü aşamasında Görev 2016 ve Misyon 2017’de hükümet silahlı kuvvetlerinin benzeri görülmemiş saldırısına karşı koyma sürecinde hayatlarını ortaya koydular. Mazlum kitlelerin çıkarları için canlarını feda eden insanların ve şehitlerin kahramanlarıdır. Şehit edilen merkez liderler, parti çizgisine sıkı sıkıya bağlı olarak birçok ebbs ve akış, iniş ve çıkışlar, bükülmeler ve dönüşlerin üstesinden gelmek için uzun süre son nefeslerine kadar sağlam durdular.

Şehitler bencillikten uzak kendilerini halkın ve Partinin çıkarlarıyla özdeşleşmiştir. Yüksek Komünist değerler, idealler, cesaret ve özveri gösterdiler. Merkez Komite, Halk Savaşı’nda hayatlarını ortaya koyan tüm bu şehitler için naçizane saygı duruşunda bulunuyor. Hindistan Yeni Demokratik Devrimi’ni Dünya Sosyalist Devrimi’nin bir parçası olarak başarıya ulaştırmak için son ana kadar savaşmaya söz verelim. İnisiyatif, cesaret ve cüret, fedakarlık ve Bolşevik ruhuyla harekete bir adım daha atalım. Şehitler haftasının bu vesilesiyle her birini hatırlayalım ve uygulamalarından ders alalım. Onların ideallerini Parti saflarının ve halkın önüne yerleştirelim ve devrimdeki rollerini oynamaları için onlara ilham verelim.

BJP liderliğindeki NDA hükümeti merkezin faşist taarruzuyla iktidara geldiğinden beri ve devlet hükümetleri Partimiz CPI(Maoist) liderliğindeki ülkenin devrimci hareketi üzerinde çok daha yoğunlaştı. Hareket, bu şiddetli gerici askeri taarruza silahlı bir şekilde karşılık vererek ve zaman zaman uygun yeni taktiklerle sosyal, ekonomik, siyasi, örgütsel ve propaganda alanlarındaki sömürücü egemen sınıflarla yüzleşerek sürdürmektedir.

Merkez ve eyalet hükümetleri, Misyon 2016 aracılığıyla Dandakaranya, Bihar-Jharkhand, AOB, Odisha, Batı Ghats ve diğer yerlerdeki devrimci hareketi yenmeyi ve ortadan kaldırmayı planlıyorlar. Hükümetlerin bu karşı-devrimci planlarına karşı mücadele sürecinde, geçen yıl siyasi, askeri ve örgütsel çabalara başladık ve Misyon 2016’yı yendik. Tüm bu çabalar, her adımda şehitlerin ve devrimci halkın fedakarlıklarını içerir. Partimize ve Halk Savaşı’ndaki insanlara kanlarıyla başarılar getirdiler. Bu durumda merkez ve eyalet hükümetleri son bir yıl içinde karşı devrimci saldırıdaki kazanımlarını pekiştirdi ve 2018’in sonuna kadar veya 2019’daki Parlamento seçimleri sırasında önümüzdeki iki ila iki buçuk yıl içinde Hint devrimini ortadan kaldırmak için emperyalistlerin rehberliğinde başka bir alçakça plan formüle etti.

Partimizi güçlendirmek için yürütülen bolşevizasyon kampanyası nedeniyle parti saflarının teorik ve siyasi anlayışı son üç yılda daha da artmıştır. Düşman taarruzuyla savaşmak için güvenleri arttı ve Halk Savaşı’nda daha aktifler. Bu yüzden, Parti’nin şu anda karşı karşıya olduğu zor durumun üstesinden gelmek amacıyla, halkı günlük yaşamlarının sorunları, sosyal, siyasi temel meseleler, devlet şiddetine karşı daha büyük bir şekilde seferber ediyorlar. Sınıf mücadelesi yoğunlaşıyor. PLGA kuvvetlerimizin düşman kuvvetlerine karşı silahlı misillemesinde iyileşme var. Kütle tabanı güçleniyor.

Halk düşman saldırılarına karşı direniş giderek artıyor. Polis, Parti ve Örgüt aktivistlerini yasadışı olarak tutukladığında, polis güçleri Parti eylemcilerimizi ve insanları barbarca öldürdüğünde insanlar direniyor. Ayrıca kadınlara toplu tecavüzler olduğunda ve tecavüz ettikten sonra öldürüldüklerinde misilleme yapıyorlar. Polis ayrım gözetmeksizin Parti aktivistlerine, PLGA birimlerine ve halka ateş ettiğinde, cesetlerle insanlık dışı davranıp karakollara götürünce, halk karakolları kuşatıyor. Subaylarla birlikte savaşıyorlar, şehidin naaşlarını geri alıyorlar ve son ayinlerini yapıyorlar.

Yoldaş

Düşmanın yoğunlaşan faşist taarruzu ile ülkede ve dünyada gelişen ekonomik kriz arasındaki diyalektik ilişkiyi derinden ve kapsamlı bir şekilde anlamalıyız. Düşman kuvvetlerinin artan saldırganlığı ile ülkede iktidara gelen Hindu faşist güçlerin emperyalist çıkarları arasındaki ilişkiyi açıkça fark etmeliyiz. 2008 ekonomik krizinden çıkabilmek için emperyalistler belli politikalar üstlendiler ama başaramadılar. Sonuç olarak ülke çapında taarruzlarını yoğunlaştırdılar. Bunun bir parçası olarak Modi hükümetinin liderliğindeki Comprador egemen sınıfları, neo-liberal ekonomi politikalarını emperyalistler yönünde daha agresif bir şekilde uyguluyorlar. Modi-Mohan Bhagawat-Amit Şah klişesinin son üç yıldır uyguladığı tüm Brahmanical Hindu faşist politikaları, emperyalistlerin ve feodal sınıfların çıkarlarını agresif bir şekilde uygulamayı amaçlamaktadır. Ülkemizin mazlum sınıflarına, ezilen milletlerine ve mazlum sosyal topluluklarına karşıdırlar. Ülkedeki geniş kitlelerin hayatlarını zindan ediyorlar.

Modi hükümetinin Indiaʹ’da ʹMake adına ülkenin kalkınması hakkındaki tüm büyük konuşmaları, ʹStart Indiaʹ sadece propagandadır. Ülkenin sanayi sektörü iktidara geldikten üç yıl sonra bile zayıf. İşsizlik, temel malların fiyatlarındaki artış, tarım krizindeki artış bu ʹdevelopmentʹ sığlığını ortaya çıkarmakta. Yoksulluğun ortadan kaldırılması adına ortaya çıkardığı çeşitli planlar başarısız oldu. Modi hükümeti geçtiğimiz günlerde Yüksek Mahkemeye bir açıklama yaptı ve buna göre her yıl 12 bin çiftçi zamansız yağmurlar, kuraklık, borçluluk ve mahsulleri için ücret fiyatlarının olmaması nedeniyle intihar ediyor. Bu kriz yoğunlaştı ve Pencap, Maharashtra, Madhya Pradeş ve Gujarat çiftçileri kredilerden, uygun ücret fiyatlarından ve sübvansiyonlardan feragat talep eden militan mücadelelerine girişiyor.

Modi yönetiminin üç yılında, Brahmanical Hindu faşist güçlerinin ülkenin Dalitlerine ve Müslümanlarına yönelik saldırıları artmaktadır. Şu anda Modi hükümetinin tüm ülkede kesimini yasaklama gündemi var. Uttar Pradeş’teki Dadari’den başlayarak, Sahrapur, Gujarat’taki Una, Alwarin Rajasthan’da bu tür saldırılar oldu. Bu saldırılarda Dalitler, Müslümanlar, Adivasi ve diğer mazlum kastlar Una’da seferber oldular ve Hindu Komünizmi ile yüzleşmek için bir eylem planı formüle ettiler.

Aşiret ve kabile dışı insanlar yerinden edilme sorunuyla ilgili militan mücadeleleri yürütüyorlar. Jharkhand’daki Chota Nagpur’un kabile halkı, Chotanagpur Kiracılık Yasası ve Santhal Pargana Kiracılık Yasası’ndaki değişikliklere karşı büyük çaplı mücadeleler aldı. Telangana’da, Chotanagpur Kiracılık Yasası ve Santhal Pargana Kiracılık Yasası’nda „harithahaaramʹ (yeşil kuşak) adıyla yapılan değişikliklere karşı hükümet tarafından aşiret topraklarına el koyma politikalarına karşı militan mücadelesi çıktı. Aşiret halkının yer değiştirme karşıtı mücadeleleri son bir yıl içinde Chhattisgarh, Maharashtra, Jharkhand, Andhra Pradeş ve Odisha’da militan formu aldı.

Rohith’in Haydarabad’da intihar Vemulaʹs, 2015’te Delhi’deki Jawaharlal Nehru Üniversitesi’nin öğrenci liderlerine yönelik ʹseditionʹ suçlamalarından sonra, ülke genelindeki ilerici öğrenciler, Dalit, Adivasi ve dini azınlık öğrencileri Hindu faşist saldırısına karşı birleşik mücadelelere girdiler. Benzer şekilde, bu yıl Delhi’deki Ramjas Koleji’nin ilerici öğrencilerine Hindu Sanghparivar’ın saldırılarına karşı 14 eyaletteki Üniversiteler ve Kolejlerin öğrencileri ve profesörlerinin büyük ölçekli bir birleşik hareketi vardı.

Kadınlara yapılan zulümler sürekli artıyor. İstatistiklere göre her üç dakikada bir kadına şiddet var. Çeyiz cinayetleri nedeniyle her yıl sekiz bin kadın ölüyor. 50 bin vahşet olayı yaşanıyor ve 40 bin kadın kaçırılıyor. Artan feodal, emperyalist kültür nedeniyle artan asit saldırıları, çocuk evlilikleri, zorla, fetiş ve kız çocuğunun öldürülmesi var. Kadınlar ve demokratlar ülkenin her yerinde bu konuları ele alıyorlar.

Modi hükümeti merkezde iktidara geldiğinden beri ülkeyi kesinlikle emperyalist sermayeye satıyor. Öte yandan, ulusal şovenist çılgınlığı ve sahte vatanseverliği teşvik ediyor. Bu gerici politikalara karşı çıkan örgütlere ve aydınlara karşı ʹseditionʹ eylemi hükümlerini kullanmaktadır. Demokratik, gerçek vatansever güçler, Hindutva çetelerinin sivil ve demokratik hakların peopleʹs yönelik ayrım gözetmeyen saldırılarına karşı mücadele ediyor.

Modi hükümetinin işçi karşıtı politikalarına karşı çıkarak, sol İşçi Sendikaları liderliğinde 15’ten fazla işçi geçen Eylül ayında genel grev gerçekleştirdi. Bu yıl 10 lakh hükümet sektörü banka çalışanı, 28 Şubat’ta iş yasaları, dış kaynak ve diğer insan karşıtı politikalardaki değişikliklere karşı ülke çapında başarılı bir genel grev düzenledi. Devam eden militan işçi hareketlerinin liderliğini zayıflatmak amacıyla Maruti Suzuki Şirketi’nin işçi liderliği hapse atıldı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İşçi sınıfı birleşik bir Tarihrer’de mücadele etmelidir.

Hükümet dolaylı vergi sistemini değiştirdi ve GST’yi emperyalistlerin ve Büyük Komprador Bürokratik Kapitalistlerinin çıkarları doğrultusunda tüm ülkeyi tek tip bir pazar olarak şekillendirmeye getirdi. Yolsuzluğu silme propagandası ile büyük notlar dağıldı ve halkın parasal serveti bankalarda birikti. Bir yandan, bu dev şirketlerin kasalarını doldurdu RSS ve bağlı kuruluşlar için fonlar artırıldı. Bu sadece yoksulları, orta sınıfları, köylüleri, küçük tüccarları ve küçük kapitalistleri büyük rahatsızlıklara sokmakla kalmadı, aynı zamanda onları iflas ettirdi.

Burhan Waniof Hizb-ul Mücahit geçen Temmuz’da vurularak öldürüldüğünden beri Keşmir ulusal kurtuluş mücadelesinde bir yükseliş var. Bu, bu yıl Mayıs ayında ortağı Sabjar Ahmad Bhat’ın öldürülmesinden sonra bile devam ediyor. Keşmir halkı, Hindistan Ordusu ve Para-militer güçlerine ʹtaşʹ savaşlarıyla devleti ve merkezi hükümetleri korkutuyor. Bu yıl boyunca öğrenciler bu mücadelenin militan bir parçası oldular. Kuzey Doğu’da Ulusal Kurtuluş mücadelesi örgütleri yeniden konsolide olmuş, Birleşik Cephe kurmuş ve Hint yayılmacılara karşı birlik içinde mücadele etmektedir.

İşçilerin, Köylülerin, Orta sınıfların, Ulusal Burjuvazinin, Ezilen Milletlerin, Dini Azınlıkların, Dalitlerin, Adivasis’in, Kadınların, Öğrencilerin, Gençlerin ve diğerlerinin Brahmanik Hindu faşizmine karşı savaştığı bir durum ortaya çıkmıştır. Ülkede açık bir güç kutuplaşması var. Brahmanical Hindu faşizmi, itsanti-country ve modası geçmiş gerici politikalarla emperyalist yanlısı ve ezilen sınıfların, milliyetlerin ve ezilen toplumsal toplulukların ortak düşmanı haline geldi. Bu ve bu durumu değiştirmek için çeşitli biçimlerde bir Halk direnişi, son üç yılda ülke siyasetinde yeni bir gelişmedir.

Yoldaş

Halk Gerillalarımız, Mart ve Nisan aylarında Chhattisgarh’ın Sukma bölgesinde 37 CRPF personelini silip 10 kişiyi daha yaraladı ve ardından 8″ Mayıs’ta Merkez İçişleri Bakanı tarafından başkanlık edilen Baş Bakanlar, Polis üst düzey yetkilileri ve bölge Koleksiyoncuları ile üst düzey bir toplantı yapıldı. Hint Ordusu’nun hareketimizin olduğu bölgelere konuşlandırılması sorusunu göz ardı ederek, hareketin ortadan kaldırılması planları askeri subayların rehberliğinde formüle edildi. Bunun bir parçası olarak CRPF (LWE) Merkez Bölge Komuta Merkezi’ni Kolkata’dan Raipur’a kaydırmaya karar verdiler; bölge düzeyine kadar Birleşik Komutanlıklar kurmak; Taktik-Operasyonel düzeyde Komutanlıkları güçlendirmek; Bölge ve merkez kuvvetler arasında daha iyi koordinasyon için bir komite oluşturmak, Raipur’daki Naxal Özel DG ofisini Jagadalpur’a (Bastar) kaydırmak; istihbarat sistemini genişletmek ve özellikle insan ve elektronik zekayı güçlendirmek; bu ağı elektronik sistem (İhA, Uydular, GPS, Termal Görüntüleme, Kızılötesi teknolojisi, CCTV kameraları, radarlar ve diğer şeyler) aracılığıyla gerçek zamanlı zeka ile potansiyel kullanım için etkili bir şekilde yararlı hale getirmek; Operasyonlarda Hava Kuvvetleri’nin kullanımı (Komando kuvvetleri saldırı ve strafing için helikopterlerde konuşlandırılmış ve insansız hava aracı saldırıları gerçekleştirmek için); kuvvetler için yeni bir eğitim vermek; Sukma ve Bijapur bölgelerinde isyanla mücadele okulları kurmak; merkez ve devlet güçleri arasındaki koordinasyonu geliştirmek; Para-askeri güçlerin korunmasında ve modern teknolojinin yardımıyla hareket alanlarındaki yolların en kısa sürede tamamlanması;daha fazla iletişim kulesinin inşası ve bu tür diğer kararlar. Ulusal Güvenlik Danışmanı Ajit Dobhal ve İç Güvenlik Danışmanı K.Vijay Kumar’ın Maocuların ortadan kaldırılması kampanyasına rehberlik edeceklerini açıkladılar. Bu toplantıda önemli olan cerrahi grev yapmaktı. Tüm bunlar, Misyon 2017’deki devrimci liderliği ve devrimci öznel güçleri yok etme amacını ortaya koyuyor. Bunun bir parçası olarak, ʹwhite’nın Naxalites’i adına sivil haklar aktivistlerini, sosyal aktivistleri ve demokratları hedef alacaklarını zaten açıkladılar.

Mission 2017 çok saldırgan bir şekilde cani saldırılarla başladı. İlk beş ay içinde polis, ülkedeki hareketimizin olduğu bölgelerde 60 köy düzeyinde lideri, yerel aktivisti ve devrimciyi öldürdü. Salwa Judum ve Sendra günlerinden bu yana kadınlara yönelik toplu tecavüzler, cinayet, kundaklama, tutuklama ve işkence giderek daha merkezi hale getiriliyor ve daha zalim hale getiriliyor. Devrimci kitlelere ve onları destekleyen aydınlara, demokratlara ve tüccarlara ömür boyu hapis cezası verilir. Devrimcilere idam cezası verilir.

Tarih, sömürücü egemen sınıfların peopleʹs mücadelesine ne kadar acımasız baskıya müsamaha gösterseler de başarısız olmaya mahkum olduğunu defalarca kanıtlamıştır. Bu yüzden Misyon-2017’yi yenmek için derhal görev almalı, Parti liderliğini tepeden tırnağa korumalı, hareketi ilerletmeli ve kitle tabanına bağlı olarak Halks Savaşı-Gerilla Savaşı’nı sürdürmeliyiz. Bunda başarıya ulaşmak için güçlerimizi mümkün olduğunca korumak zorundayız. Düşmanın zayıflıklarını kullanmalıyız ve fırsat buldukça PLGA kuvvetlerini yoğunlaştırmalıyız.

Düşman kuvvetlerinin ayrı birliklerine saldırmalıyız ya da güçlerini bölüp saldırmalıyız. Silahlarına el koymalıyız. Bunun için Gerilla Savaşı – Gizlilik, Hız, Güçlü İrayete, Yer değişikliği yoluyla meşru müdafaa, inisiyatifle saldırı taktikleri ve Gerilla Savaşı’nı yoğunlaştırıp genişletelim. Meşru müdafaayı, kitle tabanını geliştirmek, öznel güçlerimizi geliştirmek ve pekiştirmek, hareketi ve diğer amaçları fedakar bir doğayla genişletmek gibi acil hedeflere ulaşmak için Peopleʹs Savaşı’nı bir adım daha ilerletelim.

Gerilla savaşında, peopleʹs direnişte, kitle hareketlerinde sadece şehitlerin fedakarlıklarıyla başarılar elde ettik. Kurdukları idealler, son nefese kadar insanların çıkarları doğrultusunda düşmana karşı savaşarak halkla özdeşleşmek ve Peopleʹs Savaşı’nın temelini oluşturmaktır. Hindistan’ın mazlum kitleleri geleceklerini şehitlerin fedakârlıkları yolunda görüyorlar. Onların ideallerini, özlemlerini ve fedakârlık geleneklerini havada tutarak güçlü bir iradeyle çaba sarf edeceğimize, teorik, siyasi, örgütsel, askeri ve kültürel görevlerimizi tek bir akıl ve birleşik bir uygulamayla başaracağımıza söz verelim.

Yoldaş

Devrimci hareketi ortadan kaldırmak ve Parti liderliğini tepeden tırnağa korumak amacıyla hayata geçirilen Misyon-2017’yi hemen mağlup etmek göreviyle ülke genelindeki hareketimizin alanlarında martyrʹs anma haftasını coşkuyla kutlayalım. Bu anma haftasında halkı büyük çapta harekete geçirelim. Değerli şehitlerimizin büyük fedakarlıklarını Parti kadroları, PLGA güçleri ve köylüler arasında yayalım. Afişler, pankartlar, broşürler, duvar yazıları, yol yazıları ile şehitlerin ideallerini selamlayalım ve şehitlerin tarihçelerini kitapçıklar aracılığıyla yayınlayarak ve fotoğraflarını büyük bir şekilde sergileyerek. Köy, Alan, bölge/bölünme/bölge/zonal, SAC/SZC/SC seviyelerinde toplantılar ve mitingler yapalım, kitleleri büyük ölçekte harekete geçirelim ve onlara özgüven aşılayalım. Şehitlerin fedakârlıklarını, cesaretlerini ve cüretlerini, güçlü iradelerini ve diğer ideallerini analım. İnsanlara ilham verelim ki yeni bir demokratik toplum inşa etmek için yollarını takip etsinler. Şehitler yolunda ilerlemek için bir çağrıda bulunuyoruz. Bu, sevgili şehitlerimize ödeyebileceğimiz gerçek bir saygı duruşudur.

Devrimci selamlarla,

Merkez Komitesi, CPI (Maoist), 9 Ağustos

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »