Dünya, Gündem

HKP Maoist’ten Çiftçi Eylemlerine Destek

Dünya: HKP (Maoist), Merkez Komitesi, 2 Ocak 2021 tarihinde, Yeni Delhi’de son bir aydır devam eden çiftçilerin eylemleri ve sorunlarına eğilmesini talep ettiği bir çağrı mektubunu bölge komitelerine gönderdi.

HKP Merkez Komitesi, hükümeti toplumun çeşitli kesimleri tarafından desteklenen çiftçi eylemlerini sulandırmaya çalışmakla eleştirdi.

HKP (Maoist) Andhra Odisha Sınır Özel Bölge Komitesi (AOBSZC) sekreteri Ganesh, çiftçi hareketine destek veren bir mektup yayınladı ve çiftçilerin sorunlarının ancak Demokratik Halk Devrimi yoluyla çözülebileceğini söyledi.

Bölge komitesi, çiftçilerin, Eyalet ve Merkezi hükümetler tarafından uygulanan halk karşıtı politikalar nedeniyle ciddi zorluklarla karşılaştığını ve hükümetin kredi feragat programını ve Asgari Destek Fiyatlarını uygulamadığını söyledi.

Sekreter Ganesh, hükümetlerin mahsul sigortası ve diğer programları başlattığını, ancak bunları uygulamada başarısız olduğunu söyledi. Birçok çiftçiye selden zarar gören mahsuller için tazminat ödenmediğini söyleyen sekreter, yeni çiftlik yasalarının şirketlere fayda sağlayacağını ve hiçbir şekilde çiftçilere yardımcı olmayacağını ifade etti. 

Kaynak: https://www.thehindu.com/news/national/andhra-pradesh/solve-farmers-problems-maoists-to-centre/article33483141.ece

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »