Dünya, Güncel Haber, Silahların Eleştirisi

İşgalci Faşist Türk Ordusu Gerilla Müdahale Edince Çekildiler

  • İşgalci Türk ordusu, Werxelê Direniş Alanı’nı yoğun şekilde zehirli gazlar ve patlayıcılarla bombaladıktan sonra ilerlemek istedi, ancak gerilla müdahale edince geri çekilmek zorunda kaldığını kaydetti.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, eylem ve Türk saldırılarıyla ilgili şu bilgiler verildi:

* Türk ordusu, 31 Ağustos günü 09.00-21.00 saatleri arasında Avaşîn’in Werxelê Direniş Alanı’nı yoğun şekilde zehirli gazlar ve 6 kez patlayıcılarla bombaladı. Gerçekleştirilen saldırıların ardından Direniş Alanı’na doğru ilerlemek isteyen işgalciler, gerillanın müdahalesi sonucu geri çekilmek zorunda kaldı.

*  Werxelê Direniş Alanı, dün de saat 08.30’dan itibaren zehirli gazlarla bombalandı. Direniş Alanları üzerinde yoğun Drone ve keşif uçağı hareketliliği devam etti.

*  Türk savaş uçakları, 31 Ağustos günü saat 15.55’te Akrê ilçesinin Dînartê nahiyesine bağlı Şiyê köyünü bombaladı.

*  Aynı gün Amediyê ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Bênavê, Dêşîşê ve Seraro köylerinin çevresi ile Kela Qûmriyê, Girê Mozelan alanları saldırı helikopterleri ve savaş uçaklarıyla bombalandı.

*  Zap’ın Saca alanı dün saldırı helikopterleri ve savaş uçaklarıyla bombalandı.  BEHDİNAN

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »