Dünya, Güncel Haber, Kültür&Sanat, Toplum&Yaşam

LUDWiGSBURG ALEVİKÜLTÜR MERKEZİ 18. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ!

Ismail Dogruer (Ludwigsburg)

Bugün(03.10.2021)Ludwigsburg Alevi Derneği seçimli ‘Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirmek için Ludwigsburg’daki binasında Genel Kurul için bir araya geldi. Pazar günü saat 11.00 de Genel üye toplamının çoğunluğunu sağlayamadığı için 2 saat ileriye alınan Genel kurul 13.00 itibarıyla mevcutlu üye toplamıyla Genel Kurul çalışmalarına başladı.

Demokrasi mücadelesinde ve Derneğin üyeleri içinde geçen dönem de yaşamlarını yitirenler anısına saygı duruşunda bulunuldu. Gündeme geçilmeden önce Divan oluşturulması ve Genel Kurulun yönetimini divana bırakmak seyri içinde öneriler alındı ve Arif Bilgin, Günhan Ağ,  Hanefi Akbayın seçildiler.

Divan Başkanlığı, Gündem için ek önerileri genel kuruldan talep etti. Gündem önerileri nin hakkında konuşmalara izin verdi. Verili ve ek gündem önerileri birlikte oylamaya sunuldu.

Gündemli toplantıya geçildi ve Derneği Genel Kurula taşıyan Yönetim Kurul’u adına EşBaşkanlar Nurşen Yılmaz, Dinçer Çalışır konuşmalarını yaptılar. Kültür Sanat Komisyonu adına Hüseyin Sarıtaş, komisyon adına raporu okudu. İnanç Kurulu adına Emrah Erdem raporu okudu. Gençlik ve Denetleme kurulları adına konuşma ve raporlar okundu. Son olarak Mali Rapor Mehmet Şahin tarafından okundu. Emeği geçen başta emekçiler ve aidat ve sponsorluk desteklerinde bulunanlara Mali Komisyon adına teşekkürler edildi. Komisyonların raporlarından sonra

LAKM Genel Kurulunda, Alevi Kurumlarından Esslingen AKM ve diğer çevrede ki demokratik kurumlardan, basın olarak Devrimci Demokrasi, Devrimci Demokrasi Enternasyonal ve Devrimci Demokrasi taraftarlarından gelen mesajlar okundu

Yönetimin aklanmasına geçildi. Yönetime eleştirileri olanlar söz aldı.

LAKM Üyesi Erkan Karakaplan eylem ve etkinliklere yönelik katılımlarda Alevi kimliği taşıyanların pasif ve yönetimle ilişkisinden hareketle katılmaktan imtina edenlerin kendilerini sorgulamasını istedi. Derneğin faaliyetleri ve yönetim yada komisyonlar hakkında yapıcı eleştiriler yöneltilmesi ama dedikodudan uzak durulmasına vurgu yaptı. Gençlik ve kadınların daha fazla ve gerçek inisiyatif almasının altını çizdi. Kültür- Sanat çalışmalarının etkilerine ve ulaştığı kişilere vurgu yaptı. Yönetimin aklanmasına geçildi ve yapılan oylamada geçen dönem yönetimi oy birliği ile onaylandı.

LAKM Genel Kurulu; Gündemli konuşma ve tartışmalardan sonra  yeni yönetimin seçimine geçildi.

Yönetim için seçime tek liste olarak girildi. Listede Alev Yeter Kaya, Eray Bakır, Hüseyin Sınırtaş, Mahmut Çiçek, M.Ali Dikme, Mehmet Şahin, Sabahattin Yılmaz, Yıldız Köse, Gülcan Onursal, Safiye Haydaroğlu Besay Ongur aday oldular. Yapılan oylamada liste onaylandı. Denetleme, Disiplin ve İnanç Kurullarına aday olanlar oybirliği ile seçildiler.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »