Dünya, Güncel Haber, Silahların Eleştirisi

NPA, Negros Occidental Eyaletinde Filipin Ordusuna Karşı Başarılı Saldırı Gerçekleştirdi

JB Regalado | Sözcü | NPA-Merkezi Negros | Yeni Halk Ordusu

8 Kasım 2021

LPC-NPA, Sitios Nakuruhan ve Maluy-a, Barangay Quintin Remo, Moises Padilla, Negros Occidental sınırlarında 3 Kasım 2021’de öğleden sonra 3 civarında 62. ve 79. IB’nin birleşik birliklerini pusuya düşürdü. En az 9 düşman askeri çatışmada öldürüldü ve bir saat süren çatışmanın ardından pek çok kişi de yaralandı.

Askeri birlikler, emekçi kitleler tarafından sürdürülen ve desteklenen silahlı devrimi sona erdirmek için umutsuz girişimlerinin ardından Binalbagan, Isabela, Moises Padilla, Guihulngan ve La Libertad dağlık bölgelerinde bir ayı aşkın süredir operasyonlar yürütüyordu. Söz konusu operasyonlarda, ABD’nin trilyonlarca askeri harcamasına rağmen, NPA’yı ortadan kaldırmakta ısrar ederek, ama durmadan aksini yaparak masum sivilleri hedef alarak ve hatta soğukkanlılıkla katleterek, toplulukları kırmızı etiketlemeye, taciz etmeye ve terörize etmeye devam ediyorlar. -Duterte rejimi ve NTF-ELCAC. Bununla kitleler ordunun işlediği suçlar için adalet talep ediyor. Quintin Remo’daki son pusu, bu tür talebe verilen birçok yanıttan biridir.

Artık 3. ID ve tüm gerici silahlı kuvvetler, zalim, yağmacı, hain ve katil komutan Rodrigo Duterte’nin resmi görev süresinin sonuna kadar NPA’yı yenme amaçlarının bir yanılsama olduğunu anlamalıdır. Açgözlülük ve gaddarlık tarafından sürdürülen yarı-sömürge ve yarı feodal yönetim sisteminin mevcut rejim tarafından büyütülen kötüleşen krizi, NPA saflarına daha fazla katılmak için verimli bir zemin haline geldi. FKP’nin rehberliğinde silahlı mücadele, düşmanın amansız saldırılarına rağmen büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Filipin Ordusu ve PNP içindeki egemen sınıf ve onların faşist kuklaları devrimi durduramazlar; Her gün kitlelere savaşmak ve isyan etmek için daha fazla sebep veriyorlarsa bunu başaramazlar.

Kaynak:redspark.nu

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »