Dünya, Güncel Haber

Somali’de Türkiyeli işçilerin şantiyesine bombalı saldırı

Haber Merkezi: Somali’de yol yapım çalışması yapan Türkiyeli işçilerin kaldığı inşaat şantiyesine bombalı araçla intihar saldırısı düzenlendi.

Somali’de yol yapım çalışması gerçekleştiren bir Türk inşaat firmasına ait şantiyeye intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 5 işçi ise yaralandı. Güvenlik kaynakları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Saldırı yol yapım çalışması yapmakta olan bir Türk firmasına ait şantiyeye motosikletli bir saldırgan tarafından intihar saldırısı şeklinde yapılmıştır. Bizdeki sinyale göre saldırıda 5 Türk sivil cerrah olacak. Birinin durumunun ağır olduğu bilgisi mevcuttur. Saldırının Türk askeri üssüne mesafesi yaklaşık 15 kilometre. Üssümüzde ve kişiselimizde herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. ”

Dışişleri bakanlığı ise; „Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir.” açıklamasını yaptı.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »