Dünya, Silahların Eleştirisi

Sorsogon Eyaletinde NPA Tarafından Başarılı Pusu Sırasında PNP Birlikleri Vuruldu

Samuel Guerrero | Sözcüsü | NPA-Sorsogon (Celso Minguez Komutanlığı) | Bicol Bölgesel Operasyon Komutanlığı (Romulo Jallores Komutanlığı) | Yeni Halk Ordusu

23 Şubat 2021

Celso Minguez Komutanlığı – Yeni Halk Ordusu Sorsogon, Brgy’deki 92. Özel Eylem Şirketi-9. Özel Eylem Gücü unsurlarını başarılı bir şekilde pusuya düşürdü. Putiao, 22 Şubat 2021, saat 07: 00’de. NPA komuta ile patlatılan patlayıcı tabanlı operasyonda yaralananlar arasında PSSgt kamyon sürücüsü Osmer Edwin Apa da var. Arnel Aves ve PCpl. Jeffrey Putian.

Pusu, kitlelerin PNP’nin Sorsoganon kitlelerine karşı işlediği suçlar için adalet talebine yanıt vermenin bir parçası. İlde EJK vakaları, Polis Operasyonlarının Senkronize Gelişmiş Yönetimi (SEMPO) tarzında çok yaygın. Bu, AFP ve PNP’nin birleşik birliklerinin askeri operasyonlarında sahte tutuklamalar ve arama emirlerinin kullanılmasıyla karakterize edilir, burada öldürmeden sonra NPA savaşçıları sivil kurbanlarını serbest bırakır. Bunun dikkate değer bir örneği, Brgy’de beş çiftçinin katledilmesidir. Dolos, Bulan kasabası ve Michael Bagasala’nın 24 Ocak’ta Brgy’de öldürülmesi. San Antonio, Barselona.

CMC-NPA ayrıca medya personelini Sorsogon karayolu boyunca bir dizi kontrol noktasında yolsuzlukla ilgili soruşturmayı derinleştirmeye davet ediyor. Kamyon şoförleri ve itfaiye ekipleri, bu kontrol noktalarında polis ve askeri unsurlara rüşvet verildiğinin farkındadır.

Daha da önemlisi, bölgedeki faşist şiddeti durdurması için Bölgesel Adalet ve Refah Görev Gücü’nü uyarıyor. Sorsogon halkıyla birlikte tüm devrimci hareket, Sorsogon’daki PNP ve AFP karşı isyan kampanyasının ana itici güçlerini ve uygulayıcılarını sorumlu tutacaktır.

NPA-Sorsogon ayrıca boş RTF-ELCAC’tan istifa eden ve bunun yerine eyaletteki Sorsogan kurbanlarının PNP ve AFP terörünün yanında yer alacak olan Vali Chiz Escudero liderliğindeki yerel il yetkililerini de teşvik ediyor.

Kızıl Ordu, kitleleri cesaretlendirmek ve eyaletteki PNP ve AFP’nin suçlarını ve şiddetini ifşa etme kararını teşvik etmek için taktik saldırılar başlatmaya devam edecek.

Kaynak: https://cpp.ph/statements/pananambang-sa-pnp-saf-sa-brgy-putiao-pilar-pagbibigay-hustisya-sa-mga-krimen-ng-pnp-at-rtf-elcac-sa- masang-sorsoganon /

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Translate »